מרכז היצירה  לקרקס עכשווי הינו מפעל תרבותי שעושה הבדל ומכה גלים, ברמה מקומית, אזורית, לאומית ובינלאומית. זהו מרכז יחיד מסוגו בארץ, הפועל לקידום עשייה יצירתית דרך קרקס עכשווי מקצועי. אנו עושים זאת תוך יצירת שיתופי פעולה, בין יוצרים ישראלים ועמיתים בעלי שיעור קומה מהעולם כולו. 

 

כחבר ברשת בינלאומית המקדמת את תפקידו החשוב של הקרקס העכשווי בתרבות העולמית, מרכז היצירה, יוזם ומקדם שיתופי פעולה בינלאומיים בין אמנים ישראלים ואמנים מחו”ל בכל דרך אפשרית ועוסק בעיקר בקידום יצירה מקורית בתחום בארץ.

 

בנוסף, יוצר המרכז יצירה מקורית ייחודית בסגנון היחודי לו במסגרת קופרודוקציות בינלאומיות ובשיתופי פעולה הדוקים עם חו”ל. תוצרת המרכז מופיעה בפסטיבלים בינלאומיים מקצועיים ומייצגת בכבוד רב את ישראל ואת עולם הקרקס הישראלי.

 

אורית נבו, מייסדת המרכז, הינה תלמידתה של Zoe Maistre – ממייסדות וחברות בקרקס אליגר המפורסם – על כן התפיסה באה ממקור ראשון של מייסדי הקרקס העכשווי עצמם. כמו כן, מאז הכשרתה בתחום ועד היום, עובדת אורית בשיתוף פעולה עם אנשים שבמהלך 40 השנים האחרונות הטביעו את חותמם על המקצוע כפי שהוא נתפס היום ובמיוחד עם Guy Carrara – מנהלה האמנותי של להקת ארכאוס האגדית ומנהל מרכז הקרקס הלאומי והים תיכוני במרסיי – צרפת – איתו משתף המרכז פעולה מאז שנת 2010.

אודות המרכז

"קרקס עבורנו הוא הקשר חי ודרך חיים, זוהי דרך לחפש ולבטא בה את האמת. זוהי הדרך שלנו לעשות הבדל בעולם ובחיי האנשים איתם אנחנו באים במגע"

 

אורית נבו

© 2016 כל הזכויות שמורות למרכז יצירה לקרקס עכשווי

  • Facebook Classic
  • c-youtube
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now